TESİSATA ATILAN İMZA TEKLİF AL Russian Flag RU

Soğutma Tesisatları

Soğutma Tesisatları

Soğutma sistemleri, kullanım mekanlarının istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için, dış ortamdan iç mekâna oluşan ısı yükünün ve yine iç mekanda bulunan ısı kaynaklarından oluşan ısı yükünün karşılanması prensibi ile çalışan sistemlerdir.
Sistem, soğutma yükünü taşımak için kullanılacak akışkanı, (su, hava veya soğutucu akışkan) akışkanı soğutmak için merkezi bir soğutucuyu, soğutulmuş akışkanın dağıtımı için boru/kanal tesisatı, akışkanı hareket ettirecek motor (pompa, vantilatör) ve soğutma yükünü ortam havasına transfer etmek için nihai ısı ileticilerini (fan-coil, serpantin, ısı apareyleri vs) içerir.

    Isı taşıyıcı akışkan olarak su kullanılan sistemler de tüm sistem suyunu sirküle ettiren bir pompaya ihtiyaç duyulur. Performansı yüksek, bakımı kolay, güvenilir; bunlar elbette bir Wilo pompadan doğal olarak bekleyebileceğiniz özelliklerdir. Yüksek performans sizin için önemliyse, yüksek verimli pompalarımız tam size göre. Enerji verimliliğini ve kaynakların korunmasını gözeterek bir yapıya sürekli su ve ısı temin etmek, pompaların üstün özelliklere sahip olmasını gerektirir. Wilo bu gereklilikleri, bireysel çözümler ve yüksek verimli teknolojik özellikler ile karşılar. Yüksek verimli ısıtma sistemlerimiz böylece maksimum verimlilik derecesini sağlar. Bu sayede mal sahipleri ve üreticiler işletim maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir ve gayrimenkullerinin değerini uzun vadede arttırabilirler.

© 2020 Yüksek Teknik Endüstriyel Tüm Hakları Saklıdır.